Beseda a autogramiáda s Jiřím Žáčkem 7. 12. 2017

BESEDA A AUTOGRAMIÁDA S JIŘÍM ŽÁČKEM

Ve čtvrtek 7. 12. 2017 žáci, navštěvující ČTENÁŘSKÝ KLUB, zamířili do KNIHCENTRA v Ostravě. Tentokrát na ně čekala beseda a autogramiáda s nejznámějším současným českým básníkem Jiřím Žáčkem.
Básník, spisovatel, dramatik, autor četných knih pro děti Jiří Žáček dokázal ve své tvorbě zkřížit lyriku a humor a díky tomu patří k nejčtenějším českým autorům. Proslavil se svými knihami pro děti a je nejuznávanější a nejznámější současný český básník. Získal řadu nakladatelských cen, mezi nimi tři Zlaté stuhy za nejlepší dětskou knížku.
Ten mimo jiné představil svou knihu bajek „ŽIVOT JE BOJ“.
Jiří Žáček vypráví bajky s humorem a vtipně, aby k nim mohl přidat něco úsměvného i poučného. Jsou určeny pro čtenáře od 9 do 99 let, a pokud umějí dobře číst už dřív, tak i pro hodně malé čtenáře, a pokud se dožijí, tak i pro stoleté. Bajky se čtou v každém věku, neboť jsou koncentrací lidských příběhů a moudrosti pro názornost přenesených do světa zvířat a třeba i věcí.

Žáci se aktivně zapojili do besedy a měli na Jiřího Žáčka i řadu dotazů. Do žákovské knihovny si zakoupili publikaci „Život je boj“ a „Aprílovou školu“. Na závěr proběhlo slosování lístků, které návštěvníci před zahájením besedy vyplnili. Šťastnou výherkyní se stala žákyně naší školy Darina Petriková ze 4. ročníku, která získala voucher do DIVADLA ANTONÍNA DVOŘÁKA na představení dle vlastního výběru a svou radost projevila objetím spisovatele.
BLAHOPŘEJEME!!!

Beseda a autogramiáda s Jiřím Žáčkem 7. 12. 2017 Beseda a autogramiáda s Jiřím Žáčkem 7. 12. 2017 Beseda a autogramiáda s Jiřím Žáčkem 7. 12. 2017 Beseda a autogramiáda s Jiřím Žáčkem 7. 12. 2017 Beseda a autogramiáda s Jiřím Žáčkem 7. 12. 2017 Beseda a autogramiáda s Jiřím Žáčkem 7. 12. 2017